2017…

BARON beat 2017:

Richard Lavička – sólový zpěv

Rosťa Beran – zpěv

Jirka Šťovík – kytara, zpěv

Fanda Vojta – kytara

Petr Němec – basa, zpěv

Petr Somsi – bicí

Aleš David –  foto

Pepa Růžička – technika, zázemí

Do sezony 2017 chystáme několik nových věcí… Vzhledem k faktu, že se Rosťa Beran stal stabilně členem kapely (Baronem juniorem ?) , vybíráme několik věcí pro jeho typ hlasu. Nově děláme „Radši si to píšu“ od Seven, „Svaz českých bohémů“ – Wohnout, „Léto“ – Rybičky … Nově zařazujeme pecku od legendární Metallicy – „Enter Sandman“ a další…

Zpěvák Richard (aby toho nebylo málo ?) se kromě působení v Baronech účastní muzikálového projektu „Očima Jidáše“, kde hraje roli právě zmiňovaného Jidáše. 

Začátkem dubnu zahajujeme vystoupením v Chotěbořské sokolovně na tour skupiny „Traktor“. Dostáváme prostor jako první v pořadí, po nás následuje band „the pant“ a pak již „Traktor“. Místo Rosti narychlo zaskakuje Roman, který s Richardem působí v muzikálu v roli Ježíše. Trochu jsme měli obavy,  jelikož jsme s Romanem ani nestihli žádnou zkoušku, ale vše klaplo na výbornou ?.

     

 

V květnu se po roce vracíme na pouť do Krucemburku. Oproti předchozímu roku vyšlo počasí, sokolovna praskala ve švech…

Na kraji června vzpomínáme památku – 3roky od tragického úmrtí našeho kamaráda Pavla, zakládajícího člena, frontmana a kapelníka…Už tradičně každý rok navštěvujeme jeho chaloupku na Benátkách, kde zavzpomínáme společně s Boženkou a její rodinou…

3.6. se část Baronů jede podívat na již zmiňované muzikálové představení „Očima Jidáše“ (Richarda ?), které se koná v KD Měřín. Nutno poznamenat, že již při cestě tam se někteří „účastníci zájezdu“ stihli občerstvovat do veselejší nálady… Vystoupení bylo supeeer. ?

V červenci plánujeme vystoupení ve Fire areně ve Ždírci nad Doubravou, ale díky pořadateli, který organizačně nezvládl situaci se nakonec akce nekoná ?.

Koncem července úřadujeme na fotbalovém hřišti v Pohledu u Havl.Brodu. Počasí klaplo, takže dooost vydařená akcička s hojnou návštěvností. ??. V závěru nasadil Rostík bílou noční košili, což mělo odpovídající efekt zejména u dívčí části publika ??

 

Začátkem srpna premierově hrajeme v centru Měřína u „Coffee baru“ ve dvoře bývalé „Galy“. „Mírný“ šok v úvodu zažil zvukař Mouka (Petr Moučka ?), který s náma jezdí většinu akcí. Po připojení elektrického přívodu a zapnutí se začoudilo z některých částí aparatury ?. Následně se zjistilo, že v kabelu není připojen „nulák“ ??. To „neustála“ část osvětlení a pár dalších zařízení. Nicméně po zjednání nápravy v el.zapojení napájení náš mistr zvuku dal v rámci možností hudební systém dohromady. Hrálo se nám fajn, účast byla průměrnější, ale to jsme u premiéry v této lokalitě čekali. Jen trochu škoda, že jsme byli nuceni v rámci zachování nočního klidu města Měřína ukončit vystoupení o „kousek“ dříve, na což jsme byli upozorněni místní pořádkovou hlídkou ?.

Po akci v Měříně pokračujeme v regionu pouťovou zábavkou v „Závisti“. V samém konci prázdnin pak po dvou letech účinkujeme na parketě v Sedletíně, kde před námi vystoupila také kapela „Rimortis“. Hned nato hrajeme na zámku v Polné v rámci tradiční „Mrkvancové pouti“.

    

Počátkem listopadu se vracíme do sálu v České Bělé, kde hrajeme zábavku pro místní fotbalisty. Velice zdařilá akcička ???… Týden na to nás pak čeká firemní akce pro „Jipocar“ v KD ve Stříteži u Jihlavy…

Rok 2017 zakončujeme plánovaným silvestrovským večerem v KD Měřín. Příjezd na akci jsme naplánovali na pohodu s dostatečnou časovou rezervou ?, která se však ukázala velmi užitečná ?. Část kapely, která jezdí s bubeníkem Petrem, naložila aparát, ale hned ve Studenci vypovědělo službu Petrovo auto ?. Jelikož Fandovo auto bylo toho času též nepojízdné, rozhodl se Pepík, že nastartuje svého žigula. To se však nezdařilo, tak sehnal náhradu v podobě peugeota. Chlapci připojili vozik a vyrazili směr Žďár nad Sázavou – Měřín. Ve Škrdlovicích však peugeot nezvládl svoje důležité poslání a hoši opět volali zbytku kapely, která již byla na místě akce ?. Jirkův fordík nemá kouli, takže nakonec poskytnul svého x-trajla Richard, který již měl pivo a tak za volant usedl basák Petr a vyrazil. X-trajl navzdory doposavad neuvěřitelně smolnému průběhu situaci zvládnul a celá skvadra včetně aparátu dorazila zavčasu na místo činu ???. Začátek jak „noha“. Celý večer však již proběhnul bez problémů. Naše produkce byla prokládána různými sranda soutěžemi, zajímavým momentem bylo určitě i vystoupení kouzelníka mistra Damiana. Půlnoční přípitek ? proběhl pohodově bez akustických efektů, pouze se zapálenými symbolickými prskavkami. Následně se pak pařilo „o 106“ až do cca půl čtvrté ranní již roku 2018, kdy jsme ukončili i naše vystoupení. Závěr roku, jak má býýýt ??.

Příspěvek byl publikován v rubrice historie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.