Vznik BARON beat

Po odchodu Jirky Cimpla byla na začátku roku 2010 řešena otázka sólového zpěvu. Pavel (brácha Jirky), který se do této doby zdatně stará o baskytarovou sekci a sbory, se zdá nejlepší volbou. Jeho silný, vysoko položený hlas umožňuje hraní skladeb v originálních tóninách. V dané situaci je však třeba nově obsadit post baskytary, aby se mohl Pavel plně věnovat a pracovat na sólovém zpěvu. Do kapely přichází Roman Lipert a sestava je kompletní. Následně je řešen název kapely, z několika variant je vybrán návrh Pavla Cimpla – „BARON beat“, který tak nějak celkově odpovídá vzniklému svéráznému hudebnímu tělesu („co kus to originál“).

BARON beat 2010:

Pavel Cimpl – sólový zpěv

Jirka Šťovík – kytara, zpěv

Fanda Vojta – kytara

Roman Lipert – basa

Petr Somsi – bicí

Jarda Kučera – texty, foto, zázemí

Rok 2010 je rokem zkoušení a příprav. Rozrůstá se repertoár skladeb, zařazujeme věci od kapel jako Saxon, AC/DC, Lordi, B.Adams, Škwor, Arakain, dělaj se další Kabáti, hitovky od Harleje, Alkeholu atd.

Vyvíjí se také zvuk. Přecházíme na celolampové aparáty. Zkoušky se dělají převážně v neděli, dobrým zvykem se stalo zařazení společného chutného nedietního oběda, čemuž odpovídá i spokojený výraz a vzhled členů kapely…

Atmosféra je celkem dobře zachycena na následujících „šílených leč unikátních nahrávkách“ ze zkoušky bez bubeníka (s automatem), ale i tak se dá zkoušet… (pořízeno – … by Jaroušek).

2011_zkusebna_02 2011_zkusebna_01 2011_zkusebna_03 2011_zkusebna_04

Spouštíme jednoduché webové stránky ve spolupráci s Pavlem Prokopcem. Na jaře 2011 je kapela připravena na start do sezony.

Foto –u chaloupky před bezovým keřem… band_2011

Příspěvek byl publikován v rubrice historie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.